Avrupa psikoteknik olarak açıldığımızdan bu yana İstanbullun birçok ilçesinden gelen sürücülere belge kazanmalarına yardımcı olduk. küçükköy psikoteknik belgesi almak isteyen adaylar komşu ilçeden toplu taşıma araçları ile on beş dakika civarı bir sürede merkezimize ulaşıp küçükköy psikoteknik başvurusu yapabilirler.

Psikoteknik raporu nerden alınır?

Yıllardır küçükköy psikoteknik belgesi almak isteyen adaylar gibi İstanbullun tüm ilçelerinden gelen adaylarımıza yardımcı olarak kaliteli hizmet anlayışımızı devam ettirmekteyiz.

Küçükköy  psikoteknik almanın kolay yolu olarak en uygun şekilde en çabuk yoldan psikoteknik belgesi kazanımları için sistemimiz son teknoloji cihazlar e-rapor sistemi ile uyumludur.

Bundan önce olduğu gibi küçükköy psikoteknik raporu almak isteyen adaylarımıza bundan sonra da aynı şekilde hizmet etmekten memnun olacağız.

Küçükköy, günümüzde İstanbul Gaziosmanpaşa ilçesine bağlı olup tarihi bir köy merkezidir. Güneyinde Alibeyköy ve Taşlıtarla semtleri, kuzeyinde Sultançiftliği semti, batısında Bayrampaşa ilçesine bağlı Yıldırım Mahallesi ve Cevat Paşa Mahallesi, doğusunda ise Eyüpsultan ilçesi bulunur.

Toplam nüfusu 70.000 civarındadır.

1976’ya kadar Küçükköy Belediyesi olarak haritada yer almasına rağmen 1976 sonrası Küçükköy Belediyesi feshedilerek Gaziosmanpaşa Belediyesine bağlanmıştır. İlk Belediye Başkanı Üzeyir Kurum aynı zamanda Küçükköy Spor Kulübünün fahri başkanlarındandır. Küçükköy Semtinin tarihi Roma Devletine kadar uzanmaktadır. Doğu Roma ve Batı Roma devletleri olarak karşılıklı savaşları sonucu İstanbul’ un Doğu Roma İmparatorluğunun himayesine girmesi ile sur içindeki nüfus artışı ile burjuva sınıfı sur dışına kaçmaya başladılar. O dönemde yerleşim için en önemli kaynağın su olmasından dolayı Validesuyu çevresinde toplanmaya başlandı. Uzun su kesintilerinin olduğu dönemlerde semt halkı su ihtiyacını buradaki çeşmeden gidermiştir.

Gaziosmanpaşa’nın idari tarihçesinde Küçükköy’ün yeri nedir?

1963-1984 yılları arasında Belediyecilik hizmetleri İstanbul Belediyesi (1983 yılında Büyükşehir Belediyesi olmuştur) tarafından verilmiştir. Hizmetin İstanbul Belediyesi tarafından yürütüldüğü dönemlerde Küçükköy de müstakil belediye, Gaziosmanpaşa’da Şube Müdürlüğü bulunmaktaydı.

O dönemlerde aynı mülki sınırlar içinde bulunan Küçükköy Belediyesi’nde belediye başkanlığı seçimleri yapılmaktaydı

1977 yerel seçimleri sonucunda Kemal Ağıralioğlu Küçükköy Belediye Başkanı olarak görev yapmışlardır. Küçükköy Belediye Başkanlığı için son seçim 1977 yılında yapılmıştır. Gaziosmanpaşa 1963 yılında ilçe olmuş ancak ilçe belediyesi için ilk seçimler 1984 yılında yapılmıştır.